UBB KAYDI NASIL YAPILIR

ubb

UBB KAYDI NASIL YAPILIR
UBB
UBB Kaydı nasıl yapılır konusunda bilgi almak için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Ubb bayi kaydı, ubb üretici kaydı, ubb ithalatçı kaydı ve ubb ürün kaydı işlemeleri için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.  Tüm kayıtlar yapılıp Sağlık Bakanlığı’ndan onay alma işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır.

TCKS  (Tıbbi Cihaz Kayıt Sistemi)  ve SGK (Sosyal Güvenlik Kurumunun) yürüttüğü Türkiye İlaç ve UBB (Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası) birleştirilmiştir. Benzer içerikli olmasından ötürü tedarikçi firmaların veri sağlamadan doğan iş yüklerinin azaltılması, iki kurumun veri kontrolü ve belge temininden doğan iş yükünün azaltılması amacı ile tedarikçi firmaların (üretici/ithalatçı), bayilerinin ve tıbbi cihazlarının kayıtları bakanlığımız internet sayfasındaki “T.C. İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası”ndan yapılacaktır.

Ubb Firma Kaydı

Veriler mevzuat bilgileri de dahil olmak üzere UBB kullanma kılavuzu içindeki açıklamalar doğrultusunda firmalar tarafından girilecek olup (önceden kaydedilen veriler var ise bunlar üzerinden düzeltme şeklinde yapılacaktır) istenilen doküman UBB’de belirtilen şekilde gönderilecektir.

TCKS’de ürün numarası uygulaması olmadığı için Bakanlığımız tarafından TCKS’ye kaydı yapılıp Genel Müdürlük tarafından yazı ile kaydının yapıldığı bildirilen ve ekteki tabloda adı geçen kayıt işlemleri tamamlanmış fakat birleşmeden dolayı Genel Müdürlük tarafından yazı ile kaydının yapıldığı bildirilemeyen ürünlerin bilgileri tedarikçi firmalar tarafından UBB’ye girilecektir.

UBB KAYDI İÇİN   BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
Poyraz Danışmanlık
www.poyrazdanismanlik.com
info@poyrazdanismanlik.com
poyrazdanismanlik@gmail.com
0312 481 3 488 pbx -0532 600 33 77