YABANCI ÇALIŞMA İZNİ ONLİNE

YABANCI ÇALIŞMA ZİNİ ONLİNE

YABANCI ÇALIŞMA İZNİ ŞARTLARI
Çalışma Bakanlığı Kriterlerine göre Türkiye de şirket ortağı veya şirket personeli olarak çalışacak olan yabacı uyrukluların çalışma izni için müracaat etmeden önce dikkat etmeleri gereken hususlar.
YABANCI ÇALIŞMA İZNİ İÇİN NASIL ALINIR
1- Türkiyede yabancıların Çalışma Bakanlığına müracaatlarında en az 6 aylık ikamet tezkerelerinin olması
2- İkamet tezkeresi alınamadığı için kendi ülkesinden başvuru yapacak olan yabancı uyrukluların Türkiye de kaldıkları süre içinde Pasaport vize ihlali yapmamaları gerekir. Türkiyede vize tarihleri geçtiğinde ise yurtdışına zamanında çıkmaları ve vize ihlali cezasını yatırmaları gerekir.
3- Yurt dışından başvuru yapıldığında ise Çalışma Bakanlığına süresinde evraklar teslim edilmelidir.
4- Şirketin yabancı ortaklarına çalışma izni başvurusu halinde şirket ortağının hisse oranı, şirket ödenmiş sermayesinin, şirket cirosunun ve istihdam gücünün yeterli olması gerekir.
5- Şirketin neden yabancı personel çalıştırmak istediğinin makul ölçülerde izah edilebilir olması,
6- Yabancının ihracat departmanlarında çalıştırılması durumunda ise şirketin yurt dışı ihracatının yeterli düzeyde olması gerekir
7- Turizm sektöründe otel vb tesislerin yeterli derecede yerli istihdam sağlamış olması ve Turizm İşletme Belgesinin olması
8- Evinde yabancı hizmetli çalıştırılacak olacak Ailenin yeterli gelir düzeyinde olması, eş çocuk aile bütünlüğünün olması, neden yabancı hizmetli çalıştırılacağının mantıklı gerekçesi olmalıdır.

Yabancı Çalışma Online Başvurumu için bzimle iletişime geçiniz
Poyraz Danışmanlık
0312 481 34 88 0532 600 33 77